Kraj

Biedroń wyśmiał reakcje na pożar w Notre Dame. Niefortunne porównanie lidera partii Wiosna

Pożar w katedrze Notre Dame wywołał lawinę reakcji i komentarzy z każdej strony. Podczas gdy większa część ludzi ubolewała nad faktem zniszczenia jednej z najbardziej rozpoznawalnych świątyń chrześcijańskich w Europie, niektórzy przechodzili wobec tego wydarzenia zupełnie obojętnie albo nawet prześmiewczo. Jedną z osób, która wypowiedziała się na temat pożaru paryskiej katedrze był Robert Biedroń. I zrobił to w dość niefortunny sposób.

Lider partii Wiosna był jednym na antenie stacji TVN24. Były poseł Ruchu Palikota komentował wpisy i reakcje prawicowych polityków, którzy wyrażali swój żal z powodu zniszczeń, jakie zostały wywołane w Notre Dame na w skutek kataklizmu. Polityk mocno ironizował na temat tych komentarzy, przede wszystkim skupiając się na wpisie posłanki PiS Bernadety Krynickiej, która uznała paryską katedrę za “symbol europejskiej kultury”.

To jest głupie. Paliła się największa świątynia muzułmańska w Jerozolimie. Tego samego dnia, w tym samym czasie. Czy to jest przykład upadku islamu? Dom handlowy Vitkac się tego samego dnia palił w Warszawie. I co? Kilka lat temu palił się most Łazienkowski. Czy to oznacza, że płonący most Łazienkowski jest symbolem upadającego przemysłu łazienkowego? –mówił Biedroń.

Były prezydent Słupska zwrócił się także z apelem do rządu, aby rozwiązał strajk nauczycieli jak najszybciej. A przede wszystkim żeby usiadł do rozmów nie tylko z przedstawicielami związków, ale także rodzicami, którzy też mają coś do powiedzenia w obecnej sytuacji.

Źródło: TVN24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij