Publicystyka

Zaskakujące słowa. Wałęsa chwali Jarosława Kaczyńskiego. “Postawił właściwą diagnozę polityczną”

Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku film, w którym chwali Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem prezes Prawa i Sprawiedliwości postawił “właściwą diagnozę polityczną dla Polski”. Były prezydent nie pochwala jednak “środków leczenia”, zastosowanych przez obecny rząd.

Były lider “Solidarności” opublikował na swoim Facebooku zapis rozmowy pomiędzy nim, a jedną z reporterek, która fragmenty wywiadu zamierzała zawrzeć w swojej książce. Były prezydent nawiązuje do kwestii związanych z jego działalnością w opozycji antykomunistycznej, a także początku lat 90 i wielkich przemian ustrojowych w Polsce. Pod sam koniec wywiadu padły tematy związane ze współczesną historią naszego kraju.  W tym momencie Wałęsa zaskoczył zapewne wszystkich oglądających, kiedy pochwalił… braci Kaczyńskich.

Nie lubimy braci Kaczyńskich, czy innych, ale oni diagnozę mają właściwą. To trzeba wszystko poprawić – mówi były prezydent. Jednak na tych pochwały się skończyły – Ale diagnoza to raz, a leczenie to co innego. Oni mają złe leczenie, źle to rozwiązują, staroświecko, nie w tym kierunku.

Zdaniem Wałęsy Polska wciąż jeszcze wychodzi z epoki wojen i ma problem z przystosowaniem się wobec kierunku, w jakim zmierza reszta Europy. Podczas gdy kraje zachodnie dążą do zjednoczenia i utworzenia wspólnego państwa, zastanawiając się nad kwestiami, które kompetencje pozostawić w rękach władz państwa członkowskich, a którymi powinna dysponować Wspólnota. Według byłego prezydenta Polska jeszcze wciąż znajduje się na granicy tych dwóch, różnych epok.

Źródło: Do Rzeczy/ Facebook Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Czy istnieje opozycyjny pakt senacki? Opozycja sama nie wie

0 0

Czy polskie “Złotka” zwyciężą w ME?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij