Kraj

Płonie Notre Dame, a oni wykorzystują sytuację do ataku na PiS i kościół. Fatalne wpisy polityków opozycji

Pożar katedry Notre Dame był wydarzeniem szokującym dla większości ludzi, którzy w mediach społecznościowych wyrażali swój żal z powodu zniszczenia zabytkowej budowli. Znalazły się też takie osoby, które do w stosunku do kataklizmu zaczęły dopisywać własną ideologię.  Wśród nich członkowie opozycji.

Piotr Misiło znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak zdaje się, że tym razem przesadził. Poseł odpowiedział na tweeta wicepremier Beaty Szydło, która sytuację w stolicy Francji określiła mianem “porażającej”. Były poseł Nowoczesnej nie mógł się powstrzymać przed wrzuceniem komentarza na temat “łamania konstytucji”. Na koniec dorzucając, że “Francja, choć pełna bólu przetrwa bez Notre Dame, a Rzeczpospolita pełna bólu przetrwa z PiS”.

Jednak nie tylko Misiło zaczął dorabiać swoją ideologię na temat tragicznego wydarzenia w stolicy Francji. Swoją opinię dorzucił także poseł Platformy, Michał Szczerba, dla którego pożar katedry to znak. Ale znak do powiedzenia “stop kościelnej pedofilii”. Choć poseł swój wpis usunął, internautom wcześniej udało się zachować zdjęcia jego wypowiedzi.

To jednak nie są jedyne przypadki niezbyt przemyślanych komentarzy na temat pożaru w katedrze Notre Dame.

Źródło: TVP Info/ twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij