Kraj

Najnowszy sondaż zaufania. Jaką sympatią cieszy się Donald Tusk wśród Polaków?

Andrzej Duda wciąż cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków – wynika z sondażu IBRIS dla portalu Onet.pl. Wiceliderem rankingu zaufania jest Mateusza Morawiecki, a na ostatnim miejscu podium znalazł się Donald Tusk.

Polski prezydent w badaniu IBRIS cieszy się zaufaniem aż 46,7% respondentów. Duda jest także jedynym politykiem z pierwszej trójki, którego współczynnik pozytywnych opinii w stosunku do negatywnych jest na plusie. Prezydentowi nie ufa ok. 41,8% badanych. Natomiast ok. 11% respondentów wskazało na neutralne odczucia.

Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Morawieckiemu z wynikiem na poziomie 42,5%. Premier natomiast notuje także wysoki wynik braku zaufania na poziomie 48%. Natomiast na najniższy stopniu podium znalazł się Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej cieszy się zaufaniem ok. 39,9% ankietowanych, z kolei niemal 47% Polaków wskazało, że nie ufa byłemu premierowi.

Na przeciwległym brzegu znajduje się Janusz Korwin-Mikke, któremu nie ufa ok. 3/4 ankietowanych. Z kolei najmniejszą rozpoznawalność maja takie osoby, jak Robert Gwiazdowski (ok 65% nie zna go) oraz Adrian Zandberg (ok.42%).

Sondaż jest także nieprzychylny dla większości liderów poszczególnych partii. Jarosław Kaczyński cieszy się zaufaniem ok. 31.5% osób, jednak odmienne zdanie na jego temat ma ok. 58% Polaków. Powodów do uśmiechu nie ma również Grzegorz Schetyna. Liderowi PO nie ufa aż 54% badanych, a pozytywną opinię o nim ma jedynie 36% Polaków. Katarzyna Lubnauer oraz Włodzimierz Czarzasty cieszą się także niską sympatia, ponad 40% ankietowanych, przy niskich wynikach zaufania. Należy wskazać też na fakt, że szefowa Nowoczesnej i lider SLD cieszą się ponad 10% nierozpoznawalnością.

Źródło: Onet Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij