Kraj

Nowy sondaż nie daje opozycji żadnych szans. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się teraz, PiS wręcz zmiażdżyłby konkurentów!

Najnowszy sondaż CBOS-u nie pozostawia złudzeń. Polacy nie chcą powrotu do władzy poprzedniej ekipy Jak wynika z badania, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu na partię rządzącą głos oddałoby 43 proc. ankietowanych. Oprócz PiS-u w parlamencie znalazłaby się jeszcze PO  z rekordowo niskim poparciem (18 proc.) i Wiosna Roberta Biedronia (5 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz’15, PSL, SLD i partie zrzeszone obecnie w Konfederacji.

Gdyby ten scenariusz się spełnił PiS miałoby w Sejmie większość kwalifikowaną do zmiany konstytucji – 321 posłów (wymagane 308 przy 460 obecnych). PO zdobyłoby 118 mandatów, a Wiosna 21.  Czy taki scenariusz jest możliwy? O tym przekonamy się dopiero na jesieni.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 4-11 kwietnia 2019 r. na próbie reprezentatywnej dorosłych Polaków liczącej 1125 osób. 74 proc. badanych deklaruje, że wzięłoby udział w wyborach.

Jak napisała na Twitterze rzecznik PiS marszałek Sejmu Beata Mazurek “lider PO Grzegorz Schetyna powinien spojrzeć prawdzie w oczy, Polacy doceniają PiS za naszą pracę, kompetencję, program i poprawę jakości życia, a PO kojarzą z nieudolnością, złodziejstwem i aferami – oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do najnowszego sondażu CBOS”.

Źródło: Autor: fp
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij