Kraj

Kaczyński wypowiedział się na temat euro. Ważna deklaracja prezesa PiS

Mówimy “nie” euro, mówimy “nie” europejskim cenom – powiedział w sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, w ten czy inny sposób na tym stracimy – dodał.

Prezes PiS wygłosił przemówienie podczas lubelskiej konwencji PiS. Wątek swojego wystąpienia poświęcił przyjęciu przez Polskę waluty euro.

Przekonywał, że euro służy tylko tym krajom, które są silne gospodarczo – takim jak Niemcy czy Holandia. Ale już np. Francja na walucie euro traci, nie mówiąc już o Grecji.

“Czy polska gospodarka na tym zyska? Bardzo wątpliwe” – mówił Kaczyński. “Czy zyskają na tym kieszenie Polaków, czy po raz kolejny zostaną zmniejszone, zredukowane, mówię tu o ich zawartości, o domowych budżetach?” – dodał.

“Niezależnie od tego jaki będzie mechanizm przyjęcia euro (…), w ten czy inny sposób na tym stracimy, będzie kolejny wstrząs” – podkreślił prezes PiS.

Dlatego – dodał prezes – “mówimy nie euro, mówimy nie europejskim cenom”. “Mówimy europejskie płace, a nie europejskie ceny i mamy poparcie większości Polaków” – przekonywał.

Stąd zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach i jesiennych wyborach parlamentarnych będzie gwarancją tego, że w sprawie waluty euro Polska postąpi właściwie – przekonywał.

Źródło: PAP Autor: pś/ kop/ godl/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij