Kraj

Nauczyciele nie będą klasyfikować uczniów, aby uniemożliwić im zdawanie egzaminu maturalnego?

Czy dyrekcja i nauczyciele IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie planują koordynować akcję zmierzającą do nieklasyfikowania uczniów, aby uniemożliwić im zdawanie egzaminu maturalnego? Wpis z taką wiadomością pojawił się na profilu w mediach społecznościowych jednej z nauczycielek warszawskiego liceum.

We wpisie nauczycielka sugerowała, że IX LO w Warszawie koordynuje działania “szkół średnich z całej Polski, które są zdecydowane nie klasyfikować maturzystów”.

O odniesienie się do tej informacji Polska Agencja Prasowa poprosiła dyrekcję IX Liceum w Warszawie. Nauczyciele IX LO w odpowiedzi na pytanie PAP napisali, że nie są koordynatorami “działań zmierzających do nieklasyfikowania uczniów klas maturalnych”. Podkreślili, że “zamieszczona informacja była nieprawdziwa”.

Dyrektor placówki Joanna Kiełbasa również zaprzeczyła rozpowszechnianym informacjom. Wyjaśniła, że nauczyciele utworzyli specjalny adres mejlowy do wymiany informacji o sytuacji w innych szkołach. “Chodziło tylko o wymianę informacji. Wśród nauczycieli jest duże zainteresowanie przebiegiem akcji protestacyjnych w innych placówkach” – powiedziała Kiełbasa.

Po udzieleniu tej informacji wpis zniknął z profilu nauczycielki.

Źródło: PAP Autor: AC/WK
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij