Kraj

Broniarz wysłał list wicepremier Szydło. Związkowiec informuje o powołaniu funduszu strajkowego

Jak poinformował przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz sekretariat Zarządu Głównego powołał fundusz strajkowy. Związkowiec poinformował również, że napisał specjalny list do wicepremier Beaty Szydło.

Zgodnie z uchwałą sekretariatu Zarządu Głównego powołujemy fundusz strajkowy i w tej sprawie będziemy rozmawiali w kontekście powołania komitetu obywatelskiego, który mógłby wesprzeć działania związku w tym zakresie i zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik na 12:30 na spotkanie i inaugurację – mówił Broniarz.

Szef ZNP podczas spotkania Zarządu Głównego powiedział, że wysłał list do wicepremier Beaty Szydło, w którym wyraził gotowość do dalszych rozmów, prosząc polityk o przedstawienie nowych propozycji rządu dla środowiska nauczycielskiego. Broniarz podkreślił, że nauczyciele są gotowi do podjęcia rozmów.

Związkowiec powiedział także, że nie obserwuje uważnie wszelkie działania o przejawie “antynauczycielskim”, w którym miałyby brać udział kuratoria oświaty, mające zbierać dane o nauczycielach biorących udział w strajku.  Jego zdaniem sytuacja ma znamiona “mobbingu, szykan i prób zastraszania środowiska nauczycielskiego”.

– Zwracamy się do pani minister o to, aby poprzez kuratorów zaprzestała tego rodzaju działań – mówił Broniarz.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij