Świat

Islam obowiązkowymi lekcjami dla dzieci? Zaskakująca decyzja władz landu

Władze niemieckiego landu Bawarii wprowadziły nowe wytyczne dla lokalnych szkół, zgodnie z którymi dzieci będą musiały uczestniczyć w obowiązkowych lekcjach z nauki islamu. Wcześnie były one zajęciami dodatkowymi.

Przez bardzo długi czas lekcje islamu były zajęciami jedynie dla chętnych, stanowiący alternatywę dla zajęć z etyki. Jak jednak wykazały dane statystyczne prowadzone w bawarskich placówkach edukacyjnych coraz więcej dzieci uczęszczało na te zajęcia. W związku z tym władze Bawarii zdecydowały się na nadanie im obligatoryjnego charakteru wobec uczniów.

Choć nowy program edukacyjny będzie obowiązywać jedynie przez 2 lata, bardzo możliwe jest jego przedłużenie. Władze landu zapewniają, że zajęcia są prowadzone neutralnie religijnie, pozbawione wydźwięku ideologicznego, mające jedynie charakter informacyjny. Lekcje prowadzone są pod całkowitą kontrolą państwa i przez państwowych nauczycieli.

Przedmiot “islam” został wprowadzony w Bawarii 10 lat temu, jako zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Źródło: NCzas Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij