Kraj

Najnowsze fakty o stanie zdrowia byłego prezydenta Siedlec. Jego oprawca pewny swego. “Nic mi nie zrobicie”

Wojciech Kudelski najwcześniej na początku przyszłego tygodnia powinien wyjść ze szpitala. Samorządowiec trafił do placówki medycznej po tym, jak został zaatakowany przez nożownika.

Kudelski jest byłym prezydentem Siedlec, który w poniedziałek rano został zaatakowany nożem przed swoim domem. Mężczyzna został niemal natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie został poddany skomplikowanej operacji. Jak podają lekarze, stan polityka jest stabilny, a jego życiu nic nie zagraża. Samorządowiec będzie mógł opuścić szpital najwcześniej na początku przyszłego tygodnia. W międzyczasie polityk zostanie przesłuchany przez prokuraturę.

Odpowiedzialnym za atak na polityka PiS jest 38-letni Dejan S., którego do ataku na byłego prezydenta Siedlec miała sprowokować jego decyzja dotycząca kamienicy, w której mieszkał nożownik. Mężczyzna jednak nie żałuje swojego czynu, o czym świadczą jego słowa w stosunku do funkcjonariuszy po zatrzymaniu.

– I tak mi nic nie zrobicie – mówił zatrzymany.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. Obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

Źródło: RMF/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij