Kraj

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości o ataku na Kudelskiego. “To straszna wiadomość, najważniejsze jest teraz jego zdrowie”

To straszna wiadomość, najważniejsze jest teraz zdrowie pana Wojciecha Kudelskiego – powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do informacji o ataku na byłego prezydenta Siedlec.

B. prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8 przez nieznanego mężczyznę. Kudelski z obrażeniami ciała został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, gdzie został zoperowany.

“To straszna wiadomość. Najważniejsze teraz jest zdrowie Pana Kudelskiego” – powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski informował, że Kudelski trafił do szpitala z urazami, które w sposób bezpośredni zagrażały jego życiu. “Pacjent bardzo szybko został zdiagnozowany, trafił (do szpitala) z urazami, które w sposób bezpośredni (…) zagrażały życiu i zdrowiu, przede wszystkim jego życiu” – mówił Mioduski na briefingu prasowym po operacji. Jak dodał, Kudelski został poddany “rozległemu zabiegowi operacyjnego ratującemu jego życie”.

“Już jest w okresie pooperacyjnym. Stan, w którym się znajduje, można określić jako stan stabilizacji” – poinformował lekarz. Dodał, że b. prezydent Siedlec właśnie jest wybudzany. Podkreślił też, że ze względu na dobro śledztwa proszono go, by nie informować o szczegółach ataku.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij