Kraj

Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę

 Nieznany mężczyzna zaatakował w poniedziałek rano byłego prezydenta Siedlec – Wojciecha Kudelskiego. Sprawca zbiegł, szuka go policja. B. prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i jest operowany. Według policji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano. “70-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieustalonego sprawcę. Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia” – dodała rzeczniczka.

Były prezydent Siedlec z obrażeniami ciała został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Kierownik działu organizacji i zarządzania jakością tej placówki, Jagoda Bielak, poinformowała PAP, że były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski jest obecnie operowany.

“Z tego co wiem, życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo” – mówiła wcześniej rzeczniczka mazowieckiej policji. Według informacji RMF FM Kudelskiego zaatakowano “ostrym narzędziem”. “W tej chwili ustalamy, czym mężczyzna został zaatakowany, dopiero po ustaleniu sprawcy będziemy mogli potwierdzić, czym został zaatakowany” – powiedziała Kucharska.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

 

Źródło: PAP Autor: Sonia Otfinowska, Ilona Pecka
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij