Kraj

Biedroń znowu odleciał: Kościół zbyt długo spowiadał Polki i Polaków

 Kościół zbyt długo spowiadał Polki i Polaków – podkreślił w rozmowie z “Wprost” lider Wiosny Robert Biedroń. Jego zdaniem Polska, w której rozdzielone zostanie państwo od Kościoła, będzie lepsza. Tylko nie zrobi tego PO ani Koalicja Europejska, bo oni zawsze klęczeli przed biskupami – powiedział.

Biedroń w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie ocenił, że “Kościół jest największym beneficjentem środków unijnych, a zarazem największym hamulcowym naszej europejskości”. “To Kościół blokuje emancypację kobiet i mniejszości, a także wyjaśnianie afer pedofilskich” – powiedział.

Zdaniem lidera Wiosny “Kościół zbyt długo spowiadał Polki i Polaków”. “Najwyższy czas, żebyśmy my zaczęli spowiadać zdeprawowany Kościół” – przekonywał. Według Biedronia polskie społeczeństwo jest bardziej antyklerykalne, niż się wydaje politykom.

Jednocześnie zadeklarował, że jeśli księża “będą stawiać opór i nie będą chcieli rozmawiać o regulacjach opodatkowania Kościoła”, wówczas jego ugrupowanie wprowadzi tam kasy fiskalne. “Uważam, że Polska, w której rozdzielone zostanie państwo od Kościoła, będzie lepsza” – podkreślił.

“Trzeba z tym skończyć” – powiedział, mówiąc o cenie, jaką jego zdaniem państwo płaci za związki z Kościołem. “Tylko nie zrobi tego Platforma Obywatelska ani Koalicja Europejska, bo oni zawsze klęczeli przed biskupami” – dodał Biedroń. “Donald Tusk w 2011 r. obiecywał likwidację Funduszu Kościelnego. Mamy 2019 r. i Fundusz Kościelny ciągle istnieje i ma się coraz lepiej” – wskazał.

 

 

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij