Kraj

Bp Kamiński zaprasza na 14. Marsz Świętości Życia

Chciałbym was wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w 14. Marszu Świętości Życia. Wygospodarujcie sobie czas, aby przyjść całymi rodzinami – zaapelował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński w filmie opublikowanym na stronie internetowej diecezji.

14.Marsz Świętości Życia, który będzie przebiegał pod hasłem: “Tato to ja”, wyruszy w niedzielę o godz. 11 sprzed Archikatedry Warszawskiej oraz sprzed katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

“Chciałbym was wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w marszu za życiem (…). Jest to piękny przemarsz kilku tysięcy osób i chciałbym zachęcić, żeby to była pielgrzymka znacznie bogatsza” – zaznaczył bp Kamiński.

Poinformował, że pochód wyruszający spod katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika spotka się pod Kolumną Zygmunta z uczestnikami marszu, którzy wyruszą spod archikatedry św. Jana Chrzciciela. “Wspólnie przejdziemy Krakowskim Przedmieściem przed kościół Świętego Krzyża” – mówił.

Zdaniem bpa Kamińskiego, hasło tegorocznej edycji marszu wskazuje na niezastąpioną rolę ojca w rodzinie. “Dziecko delikatnym głosem przypomina – nie tylko tatusiowi, mamie, wszystkim: oto idę, przyjmijcie mnie, zapewnijcie mi rozwój, pomóżcie mi w całej drodze, która mnie czeka i ma mnie zaprowadzić do Królestwa Bożego” – podkreślił.

“Wygospodarujcie sobie czas, aby najpierw przyjść na modlitwę, a później całymi rodzinami przybyć” – zaapelował. W opinii bpa Kamińskiego marsz jest manifestacją postawy “za życiem”. “Tu chodzi o coś znacznie większego: żebyśmy serca ludzkie poruszyli i też umocnili w tym wielkim zagadnieniu obrony życia i promocji pięknego życia także” – zastrzegł.

Marsz z okazji Dnia Świętości Życia w Warszawie po raz pierwszy odbył się 25 marca 2006 roku. Od 2010 w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska.

Źródło: PAP Autor: Iwona Żurek
Fot. marszprolife.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij