Kraj

Scheuring-Wielgus uderza w Koalicję Europejską. Mocne słowa posłanki pod adresem Grzegorza Schetyny

Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus w ostrych słowach wypowiedziała się na temat Koalicji Europejskiej. Polityk startująca z list Wiosny Roberta Biedronia odniosła się także do lidera tej formacji, Grzegorza Schetyny. 

Była posłanka Nowoczesnej przez jakiś czas ubiegała o umieszczenie jej na listach wyborczych KE. Bezskutecznie. Kobieta miała usłyszeć, że jest dla ugrupowania zbytnim “obciążeniem”. Ostatecznie partyjna koleżanka Ryszarda Petru zdecydowała się na start w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny Roberta Biedronia. Nie ukrywa jednak żalu do Koalicji Europejskiej, w która co jakiś czas stara się uderzyć.

Nie widzę, by KE przekładała się na sukces, który się nam zdarzy w maju lub na jesieni – mówi posłanka, dla której KE jest “katastrofą” i stanowi siłę, w którą można uwierzyć.

Od byłej posłanki Nowoczesnej dostało się także liderowi tej formacji, Grzegorzowi Schetynie, który jej zdaniem nie tworzy sojuszu w imię interesu obozu opozycji oraz obywateli Polski, a jedynie w swoich prywatnych, egoistycznych celach.

Tworzenie KE to był dobry pomysł, tylko wykonanie tego i to, jak to teraz wygląda nie jest jakimś świeżym produktem, w który ja jestem w stanie uwierzyć. Byłam w środku, widziałam jak to jest tworzone. Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał po prostu za mordę resztę osób i po prostu zrobił to w imię własnego interesu. Nie w imię tego, co robią obywatele na ulicach, bo on tego nie rozumie. Grzegorz Schetyna nadal tego nie rozumie – kontynuowała swoją krytykę Joanna Scheuring-Wielgus.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij