Kraj

Brudziński i Szydło wezmą urlop na czas kampanii wyborczej

Trudno jest łączyć intensywną kampanię z pracą w rządzie, więc zapewne wszyscy będziemy korzystali z takich możliwości – powiedziała we wtorek wicepremier Beata Szydło, pytana czy zamierza poprosić premiera Mateusza Morawieckiego o urlop na czas kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował we wtorek w TVN24, że będzie prosił premiera o urlop w związku z kampanią przed wyborami do PE. “Na pewno przed wyborami będę chciał poprosić pana premiera – w tym okresie najintensywniejszej kampanii, czyli w maju, po weekendzie majowym – o urlop” – powiedział.

Szydło pytana we wtorek w radiowej Jedynce, czy również zamierza skorzystać z takiej możliwości, odpowiedziała że “zapewne tak”. “Trudno jest łączyć intensywną kampanię z pracą w rządzie, więc zapewne wszyscy będziemy korzystali z takich możliwości” – dodała.

Dopytywana, kiedy możemy spodziewać się zmian w rządzie odpowiedziała, że będzie to decyzja premiera konsultowana w kierownictwie partii.

Szydło otwiera listę kandydatów PiS do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Drugie miejsce przypadło tam obecnemu posłowi PiS do PE Ryszardowi Legutce, z trzeciej pozycji wystartuje wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, z czwartej poseł PiS Dominik Tarczyński.

Wśród zatwierdzonych przez Komitet Polityczny PiS “jedynek” i “dwójek” na listach do wyborów do PE obok Szydło i Brudzińskiego znalazło się kilku ministrów oraz wiceministrów: minister edukacji Anna Zalewska, wiceminister kultury Jarosław Sellin, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska czy wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Termin rejestracji list kandydatów startujących w wyborach do PE mija 16 kwietnia. Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

Źródło: PAP Autor: Karolina Kropiwiec
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij