Publicystyka

Tak Platforma “dba” o swoich kandydatów. Żenująca wpadka podczas konwencji partii

Podczas konwencji Platformy Obywatelskiej doszło do niecodziennej wpadki, jaka nie powinna była się nigdy zdarzyć w nowoczesnej polityce. Ze sporą trudnością w przedostaniu się na podium napotkała się Janina Ochojska.

Koalicja Europejska jest mocno zmobilizowana, aby wygrać najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego. Jednak sojusz obozu opozycji zdaje się bardziej skupiać jedynie nad pokonaniem Zjednoczonej Prawicy, niż nad konkretnym programem reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Podczas ostatniej konwencji PO bardzo często padały sformułowania atakujące PiS, natomiast brakowało postulatów programowych.

Jednak brak propozycji dla Polski i Polaków to nie jedyny problem, z jakim musi się zmierzyć opozycja. Władze Koalicji Europejskiej, pomimo zaproszenia szeregu osobistości na swoje listy, nie są w stanie zapewnić i  dogodnych warunków działania. O tym doskonale przekonała się Janina Ochojska. Szefowa PAH nim mogła wygłosić swoją przemowę, w której wyjawiła swój cel startu w eurowyborach, musiała się przedostać na scenę. To jednak było znacznie utrudnione dla niej, gdyż jest jedną z wielu osób w Polsce zmagających się z problemem ograniczonej sprawności, przez co musi poruszać się o kulach. Jak się okazało scena nie była kompletnie przystosowana, aby wejść na nią mogły osoby zmagające się właśnie z tym problemem. Ochojska dostała się na podium tylko i wyłącznie dzięki pomocy dwóch mężczyzn, którzy wnieśli ją na scenę. W trakcie swojego przemówienia nie raczyła o tym nie wspomnieć.

 Trzeba mnie było wnieść. Mam nadzieję, że skoro zaproszono mnie do polityki europejskiej, takie podia będą dostępne również dla osób, które chodzą o kulach – mówiła.

Sytuacja została zarejestrowana na kamerze transmitującej przebieg całej konwencji. Do zdarzenia z udziałem Ochojskiej doszło ok. 48 minuty nagrania.

Źródło: Do Rzeczy/ Facebook Autor: JD
Fot. PAP/Marcin Obara

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij