Kraj

Michał Dworczyk skomentował “jedynkę” dla partnera Roberta Biedronia. “Słyszycie ten hejt?”

Poprawność polityczna? Hipokryzja? Podwójne Standardy – tak szef KPRM Michał Dworczyk skomentował “jedynkę” dla Krzysztofa Śmiszka, partnera Roberta Biedronia, na liście Wiosny do PE. Gdyby dotyczyło to partnerki któregoś z liderów innych partii pewnie spotkałoby się z hejtem dot. nepotyzmu – ocenił.

Robert Biedroń, jego partner Krzysztof Śmiszek i była warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz znajdą się w gronie liderów list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Śmiszek będzie “jedynką” w okręgu dolnośląsko-opolskim, Dworczyk odniósł się do tego w niedzielę na Twitterze. “Jedynką na liście @wiosnabiedronia do PE ma być @K_Smiszek. Wyobraźmy sobie sytuację dotyczącą partnerki czy konkubiny któregoś z liderów innych partii politycznych. Słyszycie ten hejt dot. nepotyzmu, etc? A tu tylko cisza… Poprawność polityczna? hipokryzja? #PodwojneStandardy” – napisał.

Biedroń będzie “jedynką” na warszawskiej liście Wiosny. Drugie miejsce w tym okręgu zająć ma posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Krzysztof Śmiszek znalazł się na czele listy wyborczej
Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim, a Paulina Piechna-Więckiewicz będzie liderką listy mazowieckiej.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij