Kraj

W sobotę konwencja PiS we Wrocławiu. Będzie prezes Kaczyński i premier Morawiecki

W sobotę we Wrocławiu o godz. 11 odbędzie się kolejna z cyklu konwencji regionalnych Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Liderzy ugrupowania odwiedzą też Strzelin (dolnośląskie) oraz Wieluń (łódzkie).

Sobotnia konwencja PiS odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym – informowała wcześniej rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Dodała, że tego samego dnia, o godz. 12.30 w Strzelinie odbędzie się spotkanie z premierem Morawieckim, a o godz. 14 w Wieluniu z prezesem PiS.

Według informacji PAP podczas spotkania w Wieluniu zostanie przedstawiona lista kandydatów PiS do europarlamentu z okręgu łódzkiego.

Kandydatów ugrupowania z okręgu dolnośląsko-opolskiego zaprezentowano podczas piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu. Listę otwiera minister edukacji Anna Zalewska, a za nią znaleźli się: minister w KPRM Beata Kempa oraz europoseł Sławomir Kłosowski. Kolejne miejsca zajmują: Andrzej Kisielewicz, senatorzy Aleksander Szwed i Rafał Ślusarz, a także posłanka Katarzyna Czochara. Dolnośląską listę zamykają Jacek Baczyński, Beata Żołnieruk oraz posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.

PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się na początku marca. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie, czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE, czy STOP nielegalnej imigracji.

Z kolei pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. “nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także “trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij