Świat

Draq queen miał przeprowadzać zajęcia z dziećmi. Zatroskani rodzice odkryli pedofilską przeszłość mężczyzny

Jedna z miejskich bibliotek w Houston (Teksas) zrezygnowała z prowadzenia zajęć  “Draq queen storytime”. Wszystko za sprawą nacisku grupy rodziców pro-life, którzy odkryli, że lekcje były prowadzone przez osobę skazaną za przestępstwa seksualne wobec dzieci. 

Albert Gaza, znany także pod pseudonimem “Tatiana Mala Nina”, to osoba identyfikująca się jako draq queen. Tym terminem określa się najczęściej postacie sceniczne, głównie mężczyzn, którzy przeobrażają się w karykaturalne postacie kobiece za pomocą wyszukanych ubrań oraz mocnego makijażu. 32-latek miał prowadzić zajęcia “Draq queen storytime” w jednej z miejskich bibliotek w stanie Teksas, podczas których mężczyzna miał opowiadać grupie przedszkolaków bajki.

Do spotkania jednak nie dojdzie, a wszystko za sprawą zatroskanych rodziców z grup pro-life Houston MassRessitance, którzy od początku byli przeciwni przeprowadzania całej inicjatywy. Ich apele początkowo były ignorowane przez władze biblioteki, co sprowokowało rodziców do przeprowadzenia śledztwa na własną rękę. Ustalenia okazały się szokujące. Okazało się, że Gaza był w 2008 roku skazany za napaść na tle seksualnym przeciwko 8-letniemu chłopczykowi.

Władze biblioteki zawiodły podczas sprawdzania przeszłości [podejrzanego], pomimo odpowiednich wytycznych oraz ostrzeżeń ze strony MassRessistance – czytamy w komunikacie rodziców.

Dopiero przedstawione wyniki śledztwa zainteresowały władzę biblioteki miejskiej, które natychmiast wycofały się z pomysłu przeprowadzenia zajęć z drag queen.

Gdyby władze biblioteki przeprowadziły proces rekrutacyjny w sposób staranny, być może zastanowiły by się tym, czy dopuszczenie do zajęć z dziećmi ważącego 90 kg i mierzącego 180 cm wzrostu przestępcę seksualnego jest dobrym pomysłem – zaznacza wiceprezes stowarzyszenia, Tracy Shannon.

Źródło: Pch24 Autor: JD
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij