Publicystyka

Ziemkiewicz uderza w Wyborczą. “Cokolwiek zdarzy się na świecie, oni będą chcieli przy tym znieważyć Polskę”

Redakcja “Gazety Wyborczej” w najnowszym wydaniu skupia się sprawie masakry w Christchurch, w której dziennikarze z ul. Czerskiej skupiają się na doszukiwaniu się “polskich wątków” w tej tragedii. Ich działania zostały skrytykowane przez Rafała Ziemkiewicza w mocnym komentarzu.

“Polskie wątki masakry w Christchurch” – brzmi artykuł na pierwszej stronie wtorkowego wydania “Gazety Wyborczej”. Zgodnie z ustaleniami śledczych na  karabinie Brentona Tarranta  były napisy “Wiedeń 1683” czy “Feliks Kazimierz Potocki”. Polskie służby badają, czy zamachowiec z Nowej Zelandii przebywał w Polsce. Do artykułu “GW” na Twitterze odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który skrytykował sposób prowadzenia narracji przez redakcję z ul. Czerskiej.

Cokolwiek gdziekolwiek zdarzy się na świecie, interesuje ich głównie pod kątem, czy da tym jakoś znieważyć i zdyskredytować Polskę i Polaków. Oikofobia paranoidalna w fazie klinicznej – pisze publicysta.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij