Kraj

Biedroń wykorzystuje atak na Kościół do promocji swojego ugrupowania. “Apeluję o śledztwo ws. pedofilii w Kościele”

Robert Biedroń ogłosił, że z drugiego miejsca na liście “Wiosny” do Parlamentu Europejskiego wystartuje Joanna Scheuring-Wielgus. W trakcie konferencji zorganizowanej przed siedzibą Konferencji Episkopatu Polski, były prezydent Słupska domagał się “rezygnacji arcybiskupa Gądeckiego z przewodniczącego KEP”. 

W skierowanym do abp Gądeckiego piśmie lider Wiosny wezwał duchownego do “natychmiastowej rezygnacji” z funkcji przewodniczącego KEP ” w związku z wszystkimi aferami popełnionymi przez Kościół katolicki w Polsce”.

“Chcemy, żeby tym, także symbolicznym czynem, abp Gądecki zakończył pewną erę ciemności, zaniechań Kościoła katolickiego, żeby już żadne polskie dziecko, żadne dziecko na świecie nie było ofiarą żadnego księdza, żadnego pedofila, żadnej osoby, która krzywdzi dzieci” – oświadczył Biedroń na konferencji prasowej przed siedzibą sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Biedroń poinformował też, że skierował listy do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Domaga się w nich od Ziobry wszczęcia postępowania ws. podejrzenia popełnienia zaniechań oraz ukrywania przestępstw pedofilii przez hierarchów Kościelnych.

– Domagamy się, aby Arcybiskup Gądecki złożył rezygnację z przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. #waraodnaszychdzieci – napisał Robert Biedroń na Twitterze.

– Żądam, aby Minister, Prokurator Generalny wszczął natychmiastowe śledztwo w sprawie zaniechań czynów pedofilskich w Kościele. @ZiobroPL #waraodnaszychdzieci – napisał lider „Wiosny” na Twitterze. – Wzywamy Prezesa Jarosława Kaczyńskiego o zajęcie stanowiska w imieniu Prawa i Sprawiedliwości w debacie na temat działań państwa związanych z walką przeciwko pedofilii w Kościele. #waraodnaszychdzieci – dodał polityk.

 

Źródło: Stefczyk.info/PAP Autor: ac
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij