Kraj

Rabiej zdradza swoje polityczne cele. “Najpierw legalizacja małżeństw jednopłciowych, potem kwestia adopcji”

Paweł Rabiej w wywiadzie dla “Dziennik Gazeta Prawna” zdradził, o co zamierza walczyć w najbliższej przyszłości. “Najpierw legalne związki partnerskie, potem równość małżeńska i na koniec adopcja dzieci” – mówił wiceprezydent Warszawy.

Polityk Nowoczesnej jest zdania, że państwo powinno zalegalizować związki partnerskie. W jego ocenie będzie to bardzo poważny krok, który przyczyni się do legalizacji małżeństw homoseksualnych w Polsce. Co więcej Rabiej uznał to za rozwiązanie… konserwatywne. “W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu, tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej” – stwierdził wiceprezydent stolicy.

Współpracownik Rafała Trzaskowskiego w stołecznym ratuszu uważa, że pora najwyższa aby zmienić statut społeczny związków homoseksualnych w Polsce. Zapewnia jednak, że nie chce tego robić na siłę, a jedynie ewolucyjnie – etapami. Od legalizacji związków partnerskich, aż po adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Polityk wskazuje, że w “wielu krajach taka praktyka została zastosowana i nie spowodowała ona trzęsienia ziemi”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij