Publicystyka

Biedroń publikuje list dziesięciolatka zatroskanego polityką węglową Polski. Internauci zgodni “To fejk”

Robert Biedroń publikował na swoim koncie na Twitterze list 10-letniego Maksymiliana, który żali się byłemu prezydentowi Słupska na “haniebne decyzje polityczne” oraz pragnie wprowadzenia ustawy zmniejszającej wydobycie węgla. Dla internautów sprawa jest jasna: fejk.

-Szanowny Panie Robercie! Mam na imię  Maks, mam dziesięć lat i tak jak Greta Thunberg mam zespół Aspergera – czytamy we wstępie listu – 15-go marca biorę udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym, ponieważ nie zgadzam się z niszczeniem środowiska przez haniebne decyzje polityczne. Kiedy zostanie Pan już premierem mojego kraju chciałbym, aby stworzył Pan ustawę zmniejszająca wydobycie węgla w Polsce oraz wspierającą pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych – pisze dziesięcioletni chłopiec.

Większość internautów uważa jednak, iż list jest najprawdopodobniej tzw. fejkiem. W komentarzach czytamy m.in. że  pismo zostało napisane słowami podyktowanymi przez rodziców dziecka czy to, że list bardzo przypomina niedawne pismo, jakie otrzymał Donald Tusk od 6-letniej dziewczynki pochodzącej z Wielkiej Brytanii.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij