Kraj

Poseł PiS mocno podsumował “drużynę gwiazd” Grzegorza Schetyny. “To są raczej spadające gwiazdy”

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński podsumował “drużynę gwiazd” zapowiadaną przez Grzegorza Schetynę przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. ” Używając terminologii Grzegorza Schetyny to są raczej spadające gwiazdy” – mówił polityk.

Lider Platformy Obywatelskiej odkrył pierwsze karty związane z listami Koalicji Europejskiej podczas zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ma się na nich znaleźć, aż pięciu byłych premierów. Zapewnione “jedynki” mają Ewa Kopacz, która będzie otwierała listę w Wielkopolsce, Jerzy Buzek na Śląsku, Włodzimierz Cimoszewicz w Warszawie oraz Marek Belki w województwie łódzkim.

Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować, to naprawdę drużyna gwiazd – podsumował lider Koalicji Europejskiej.

Do słów Schetyny oraz zaprezentowanych przez niego “jedynek” odniósł się polityk PiS Jan Mosiński. Poseł partii rządzącej posługując się terminologią przewodniczącego Platformy stwierdził, że “jest to drużyna spadających gwiazd”.

Wraca postkomuna, jeśli spojrzymy na niektórych kandydatów i ich biogramy. To pokazuje, że PO ma krótką ławkę, jeśli chodzi o wybory do europarlamentu. Nie ma twarzy, które kojarzyłyby się pozytywnie. Uważam, że te kandydatury świadczą o tym, że Grzegorz Schetyna stawia na mocno zużytych polityków i skręca w lewo, żeby pozyskać elektorat lewicowy – ocenił Mosiński.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij