Kraj

To się Trzaskowskiemu nie spodoba. Szef ludowców krytykuje kartę LGBT+

Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie dla stacji TVN24 skrytykował decyzję Rafała Trzaskowskiego dotyczącą podpisania karty LGBT+. Zdaniem szefa ludowców był to “błąd” ze strony warszawskiego prezydenta. Polityk opozycji pochwalił także program tzw. “piątki Kaczyńskiego”.

Ja bym nie podpisał tej karty (LGBT+), szczególnie w okresie przedwyborczym. Wydaje mi się, że to jest błąd, szczególnie w tym czasie, bo wywołuje bardzo duże emocje światopoglądowe – powiedział przewodniczący PSL na antenie stacji TVN24.

Zdaniem polityka w naszym kraju istnieje już “wojna polsko-polska”, a wprowadzenie do całego sporu ideologii LGBT nie jest dobrym posunięciem ze strony warszawskich urzędników. Według szefa ludowców kwestie światopoglądowe są sprawą indywidualną dla każdej osoby, a Koalicja Europejska powinna stronić od mieszania programu wyborczego z konkretnymi ideologiami. Co więcej lider Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparłby zmiany konstytucyjnej definicji instytucji małżeństwa, którą jest związek kobiety i mężczyzny.

Na pewno bym nie poparł zrównania związku partnerskiego z małżeństwem wpisanym do konstytucji jako związek kobiety i mężczyzny – tłumaczył polityk.

Kosiniak-Kamysz został zapytany także przez dziennikarzy TVN o kwestie związane z najnowszym program wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, określanym jako tzw. “piątka Kaczyńskiego”. Lider PSL przyznał, że “intencjonalnie popiera ten program”, jednak osobiście poszedłby dalej w kwestii emerytur, które jego zdaniem powinny być całkowicie wolne od podatku.

Źródło: TVP Info/ TVN24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij