Rozrywka

Teledysk polskich reprezentantek na Eurowizji poddany cenzurze. Organizatorom przeszkadzał krzyż

Zespół Tulii będzie reprezentował Polskę podczas zbliżającego się konkursu Eurowizji w Izraelu. Jednak jeszcze przed oficjalnym występem na scenie ich piosenka została ocenzurowana. Wszystko przez znajdujący się w teledysku utworu “Pali się” krzyż.

Na samym początku teledysku piosenki Tulii wyraźnie widoczny jest krzyż znajdujący się przy jednej z wiejskich dróg. Zespół złożony z Joanny Sinkiewicz,  Patrycji Nowickiej, Dominiki Siepki oraz Tuli Biszczak często w swych piosenkach wykorzystuję elementy polskiej tradycji ludowej, dlatego w teledyskach tej grupy często można zobaczyć m.in. tradycyjne, kobiece stroje na wsiach czy też właśnie symbole religijne. Jednak z anglojęzycznej wersji teledysku wspomniany krzyż został usunięty.

Jak wyjaśnia menadżerka zespołu taki rodzaj cenzury wynika z regulaminu Eurowizji, który zabrania promowania jakichkolwiek instytucji czy też symboli o tematyce religijnej. ” Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów” – tłumaczyła agentka.

Chodzi dokładnie o sytuację z 12 sekundy teledysku. W polskiej wersji wyraźnie widać piosenkarki idące wiejską drogą, na której widać przydrożny krzyż. Natomiast w angielskiej wersji całkowicie wycięto tej fragment.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. screenshot Youtube

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij