Kraj

Euforia w opozycji po wynikach najnowszego sondażu. Szydło ostudza jednak ich “zapał”

Zgodnie z najnowszym sondażem przedwyborczym przeprowadzonym na zlecenie “Wysokich Obcasów” Koalicja Europejska wygrywa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Badanie zostało przyjęte przez media Agory ze sporą sympatią, jednak zapały opozycji szybko ostudziła Beata Szydło.

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar Millward Brown na zlecenie Wysokich Obcasów, przeprowadzony w dniach 5-11 marca na grupie 1500 osób. Zgodnie z wynikami badania pod nazwą “liczymy się z Polakami” zwycięstwo podczas eurowyborów odniosłaby Koalicja Europejska, uzyskując 35% głosów. Dwa punkty procentowe mniej uzyskało ugrupowanie Zjednoczonej Prawicy. Zgodnie z tymi wynikami opozycja zyskałaby 22 mandaty w Parlamencie Europejskim, a PiS 20. Mandaty zyskałyby jeszcze partie – Wiosna Roberta Biedronia (6 mandatów przy wyniku 11%) oraz Kukiz’15 (4 mandaty przy wyniku 7%).

“Gazeta Wyborcza” nie kryje zadowolenia z powodu wyników sondażu, zaznaczając, iż “opozycja korzysta na zjednoczeniu”. Ich zapał ostudziła jednak Beata Szydło, która na antenie radiowej Trójki uznała, że sondaże często bywają niedokładne, a prawdziwe wyniki poznamy dopiero przy urnach.

Można powiedzieć, że sondaż z tezą, przygotowany na zlecenie „Gazety Wyborczej”. PiS jest partią demokratyczną, najbardziej chyba w tej chwili prowolnościową i przede wszystkim partią, która przedstawia konkretne propozycje dla Polaków. My koncentrujemy się na tym, co jest ważne, istotne dla Polski, Polaków. Przygotowujemy kolejne oferty, o tym rozmawiamy, natomiast Koalicja Europejska, póki co, na razie głównie zajmuje się sama sobą i oczywiście ustawia się przede wszystkim na pozycjach walki z PiS-em  – mówiła wicepremier.

Źródło: Niezależna/ Trójka Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij