Kraj

Biedroń będzie mieć kłopoty? Szef narodowców zawiadamia prokuraturę w sprawie “Wiosny”

Robert Winnicki zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez partię Roberta Biedronia. Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego ugrupowanie byłego prezydenta Słupska było finansowane w sposób nielegalny.

Czołowy działacz narodowców poinformował za pośrednictwem Twittera, że przesłał Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście oraz Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niezgodnego z prawem finansowania działalności politycznej Roberta Biedronia. Winnicki uważa, że ugrupowanie “Wiosna” pozyskuje środki finansowe z nielegalnego źródła, naruszając przepisy ustawy o finansowaniu partii politycznych. Wraz z pismem zostały wysłane także 44 strony załączników, które mają świadczyć o winie władz partii “Wiosna”.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu trwają poważne spekulacje na temat źródeł finansowania ugrupowania Roberta Biedronia. Cień wątpliwości co do legalności tychże źródeł rzuciła sprawa słynnej konwencji “Wiosny”, która odbyła się na warszawskiej hali Torwar. Jak jednak ustalili dziennikarze “Polskiego Radia” hala została wynajęta przez fundację Instytut Myśli Demokratycznej, której szefowie zajmują czołowe stanowiska w partii pod przewodnictwem byłego posła Ruchu Palikota.

Źródło: Wirtualna Polska/ Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij