Sport

Tolerancja w wydaniu tolerancyjnych. Chcą odebrania medali polskiej windsurferce. Za krytykę karty LGBT+

Polska windsurferka Zofia Klepacka znalazła się na celowniku środowiska LGBT w Polsce. Wszystko za sprawą krytyki wprowadzenia przez stołeczny ratusz karty LGBT+, która ma wprowadzić m.in. “nowoczesną” edukację seksualną czy zapewnić specjalne hostele dla osób homoseksualnych. Kobieta we wpisie na portalu Facebook informuje o zewnętrznym nacisku, który miałby utrudnić jej karierę jako sportowca.

Zofia Klepacka jest jedną z najbardziej utalentowanych windsurferek na świecie. Polka w swojej karierze zdobyła wiele medali oraz odznaczeń podczas swoich startów. Do jej najwybitniejszych sukcesów należą m.in. brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz tytuł mistrzyni świata wywalczony w 2007 roku. Oprócz tego Klepacka dwukrotnie została wicemistrzynią świata oraz wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Europa.

Oprócz sukcesów w świecie sportu, polska windsurferka znana jest od  jakiegoś czasu ze swoim prawicowych, konserwatywnych poglądów. Kobieta wywołała ostatnio ogólnonarodową burzę swoją krytyką wprowadzenia karty LGBT+ w Warszawie. Jej wpis przypadł do gustu zdecydowanej większości Polaków, jednak władze Facebooka, nie pierwszy raz zresztą, zdecydowały się na usunięcie krytyki rozwiązania stołecznego ratusza. Jednak na tym się nie skończyło. Jak poinformowała Klepacka w kolejnym wpisie środowiska LGBT mocno naciskają nad odebraniem jej medali oraz wyrzuceniem z klubu.

Słuchajcie!! To wielkie tolerancyjne towarzystwo… Tak liczy się z odmiennymi głosami, że zamiast merytorycznej dyskusji i argumentów postanowili wysyłać donosy na mnie z żądaniem wyrzucenia mnie z klubu i odebrania medali…. Za to że mam inne poglądy na życie. I na wychowywanie swoich dzieci ??? To jest tolerancja w wydaniu tych… walczących o tolerancję…. Tylko, pomimo tego że wielu chciałoby abym straciła wszystko i spotkały mnie jakieś nieszczęścia. To zawsze będę stała w obronie wartości które wyznaje! – napisała.

Źródło: Do Rzeczy/ Facebook Autor: JD
Fot. Twitter

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij