Kraj

Absurd! Scheuring-Wielgus chce postawić Kościół przed Trybunałem w Hadze

Joanna Scheuring-Wielgus na antenie Tok FM wypowiedziała się na temat swojej najbliższej przyszłości politycznej. Posłanka partii Teraz! zdradziła, że będzie ubiegała się o mandat w Parlamencie Europejskim. Polityk ujawniła, jaki będzie jej przyświecał cel podczas sprawowania funkcji europosła.

Była działaczka Nowoczesnej była gościem w porannym programie Jana Żakowskiego dla radia Tok FM. Publicysta chciał się dowiedzieć, czy Scheuring-Wielgus będzie kandydowała podczas zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.  Polityk ugrupowania Ryszarda Petru potwierdziła domysły co dziennikarza. Co więcej przyznała, jaki cel będzie jej przyświecał podczas ubiegania się o mandat europarlamentarzysty.

Chciałabym doprowadzić do postawienia Kościoła rzymsko-katolickiego przed Trybunałem w Hadze. Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć – powiedziała polityk, która w środę spotkała się z papieżem Franciszkiem, przekazując mu raport dotyczący pedofilii w Kościele.

Na jej wypowiedź zareagował prezes Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski, który wytłumaczył posłance, na czym polega jej błąd.

 

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij