Kraj

Znany dziennikarz promuje wandalizm? Mężczyzna chwali się nagraniem dewastacji pomnika ks. Jankowskiego

Pomnik ks. Henryka Jankowskiego, znajdujący się nieopodal kościoła św. Brygidy w Gdańsku został przewrócony przez grupę kilku osób. Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek.

Nagranie oraz relację z całej sytuacji udostępnił na swoim profilu dziennikarz Onetu Tomasz Sekielski. Na materiale wideo widać grupę trzech mężczyzn, którzy najpierw obwiązali monument specjalnymi linami, a następnie obalili go. Zgodnie ze wpisem Sekielskiego do zdarzenia doszło ok. 3 w nocy. Cała trójka mężczyzn widoczna na nagraniu została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji.

Zdania co do formy dewastacji pomnika były podzielone. Część osób pochwaliła mężczyzn za obalenie pomnika kontrowersyjnej postaci duchownego. Znalazła się też część osób, którym nie spodobało się promowanie aktów wandalizmu przez dziennikarza oraz aktywistów.

Źródło: Do Rzeczy/ twitter Autor: JD
Fot. PAP/Marcin Gadomski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij