Świat

Skandal! Szef izraelskiej dyplomacji obraża Polaków. “Antysemityzm wyssali z mlekiem matki”

Choć emocje po wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdążyły jeszcze opaść, kolejny polityk wysokiego szczebla z tego kraju zdążył zasłynąć ze skandalicznych słów. Israel Katz, szef MSZ w Izraelu stwierdził publicznie, że “Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki”.

Wypowiedź Netanjahu dotycząca kolaboracji Polaków z nazistami w Holocauście rozgrzało ogólnopolską dyskusję o relacjach polsko-izraelskich. W sprawie interweniowali nawet premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda, a słowa szefa rządu Izraela musiała prostować ambasador Anna Azari. Jednak o ile w ty wypadku można mówić o lekkiej manipulacji ze strony izraelskich mediów, o tyle słowa szefa dyplomacji tego kraju wydają się nie do obrony.

-Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca. Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – powiedział Israel Katz w wywiadzie dla telewizji i24News.

Źródło: Do Rzeczy/ twitter Autor: JD
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij