Publicystyka

Lis zarzucił Biedroniowi manipulacje. “Niech Pan nie zaczyna od kłamstwa”

Robert Biedroń był gościem Moniki Olejnik w programie “Kropka nad i”, gdzie wypowiadał się na temat konwencji “Wiosny” oraz swojej prezydentury w Słupsku. Polityk narzekał także na zmianę nastawienia części mediów względem niego, na co aż zareagował Tomasz Lis.

Lider ruchu “Wiosna” został zapytany przez dziennikarkę TVN o kwestie związane z finansowaniem jego słynnej konwencji. Biedroń zapewniał jednak, że wszelkie faktury “jeszcze spływają do niego”. Olejnik spytała także o pogłoski, związane z rzekomą “pomocą Niemców” politykowi podczas jego prezydentury w Słupsku. W tym momencie były poseł nie wytrzymywał, mówiąc że “wygrywał wszystkiego rankingi na najlepszego prezydenta miasta”.

Tomasz Lis każdego roku wręczał mi dyplom ‘Najlepszy prezydent’. A dzisiaj się okazuję największym wrogiem Tomasza Lisa, najgorszym prezydentem miasta. To ja nie rozumiem: byłem najgorszy czy najlepszy? – mówił Biedroń

Na jego słowa zareagował sam redaktor naczelny “Newsweeka” Tomasz Lis. Dziennikarz zaprzeczył, aby kiedykolwiek wręczał jakiś dyplom Biedroniowi. Zapewnił także, że jeden raz znalazł się w pierwszej 10 prezydentów miast, lecz nigdy nie wygrał.

Życzę serdecznie powodzenia i pokazania, że polityka może być inna. Ale proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw- skwitował swój wpis Lis.

Jego wpis wywołał natychmiastową reakcję zwolenników ugrupowania “Wiosna”, którzy pokazywali dowody Lisowi w postaci zdjęć dyplomów Roberta Biedronia w rankingach “Newsweeka”. Dziennikarz jednak dalej się upiera, iż miał rację, ponieważ nigdy nie wręczał osobiście politykowi, a on sam nigdy rankingu nie wygrał, wbrew temu co twierdzi.

 

Źródło: Do Rzeczy/ twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij