Kraj

CBA zatrzymuje trzy osoby związane ze spółką Orlen. Wśród nich były prezes Jacek K.

Jak informuje oficjalna strona Prokuratury Krajowej, na polecenie delegatury łódzkiego organu ścigania funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś trzy osoby związane z kierownictwem w spółce PKN Orlen S.A. Wśród zatrzymanych jest były prezes zarządu, Jacek K.

Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej –Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Jacek K. był prezesem spółki PKN Orlen w latach 2008-2015.  Po przeprowadzeniu czynności procesowych zarówno w stosunku do niego, jak i pozostałych dwóch zatrzymanych prokuratura zastosuje odpowiednie środki zapobiegawcze.

Źródło: Prokuratura Krajowa Autor: JD
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij