Publicystyka

Lis wzywa do “narodowego bojkotu TVP”. Interweniować musiała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Zeszłotygodniowy wpis Tomasza Lisa spotkał się z natychmiastową reakcją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziennikarz wzywał w nim do bojkotu stacji TVP m.in. poprzez niepłacenie abonamentu. KRRiT przypomina jednak o przepisach prawnych.

Czas ogłosić Narodowy Bojkot TVP. Nie oglądać. Nie występować. Nie płacić. Protestować – takiego tweeta zamieścił w zeszłym tygodniu redaktor naczelny “Newsweeka”.

Wezwanie dziennikarza spotkało się ze stanowczą reakcją ze strony KRRiT, która określiła manifest Lisa jako “skrajnie nieodpowiedzialny”. Rzecznika rady Teresa Brykczyńska przypomina o przepisach ustawy abonamentowej, zgodnie z którą każdy osoba posiadająca odbiornik radiowo-telewizyjny jest zobowiązana do wniesienia opłaty audiowizualnej. Za ich ściąganie odpowiedzialna jest Poczta Polska. Kobieta przypomina również o konsekwencjach niewniesienia opłaty.

W przypadku braku wniesienia należności, Urząd Skarbowy jest zobowiązany do ich egzekucji wraz z odsetkami – zaznaczyła rzeczniczka

Źródło: Wirtualne Media Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij