Świat

Przedstawiciele USA i Korei Północnej spotkają się wcześniej. Będą rozmawiać o szczegółach szczytu w Hanoi

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej spotkają się w kolejnym tygodniu w jednym z państw azjatyckich, by omówić szczegóły zaplanowanego na koniec lutego szczytu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, podała w niedzielę południowokoreańska agencja Yonhap.

W tym tygodniu z trzydniową wizytą Pjongjangu był specjalny przedstawiciel Stanów Zjednoczonych ds. Korei Północnej Stephen Biegun, podczas której rozmawiano o szczycie obu przywódców. Po powrocie Bieguna prezydent Trump oficjalnie potwierdził, że jego spotkanie z Kim Dzong Unem odbędzie się w stolicy Wietnamu, Hanoi w dniach 27-28 lutego.

Jak poinformował rzecznik prezydenta Korei Południowej, spotkanie robocze odbędzie się w tygodniu zaczynającym się od 17 lutego, w którymś z państw azjatyckich. Rzecznik dodał, iż oczekuje się, że przed szczytem z Kimem, Donald Trump będzie porozmawia telefonicznie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

Pierwszy w historii szczyt przywódców USA i Korei Północnej odbył się w czerwcu zeszłego roku w Singapurze. Kim Dzong Un obiecał na nim całkowitą denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego, choć nie ustalono żadnego konkretnego harmonogramu pozbywania się przez Pjongjang broni jądrowej.

Źródło: PAP Autor:
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij