Gospodarka

VII Konwent Morski rozpoczęty. Będą poruszane najważniejsze kwestie związane z gospodarką morską

Na Politechnice Gdańskiej rozpoczął się VII Konwent Morski – spotkanie przedstawicieli środowisk gospodarczych i naukowych poświęcone zagadnieniom pozostającym w kompetencjach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W spotkaniu odbywającym się w auli gdańskiej uczelni biorą udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski oraz szef resortu gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. W wydarzeniu uczestniczą też przedstawiciele parlamentu, samorządów, dowództwa Marynarki Wojennej oraz rektorzy wyższych uczelni.

W programie Konwentu przewidziano kilka wystąpień. Prezes Remontowa Holding SA Piotr Soyka wygłosi referat pt. “Perspektywy Rozwoju Przemysłu Stoczniowego na przykładzie Remontowa Holding SA”. Były prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia Marek Różalski zaprezentuje działalność tej firmy, a rektor Politechniki Gdańskiej Jacek Namieśnik wygłosi referat pt. “Wkład Politechniki Gdańskiej w rozwój gospodarki morskiej”.

Konwent Morski powołany został w 2016 r. z inicjatywy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Ciało to zajmuje się m.in. opiniowaniem kluczowych kierunków działania resortu w obszarze polskiej gospodarki morskiej, rekomendowaniem inicjatyw, a także przedkładaniem projektów, założeń i koncepcji rozwoju w obszarach pozostających w kompetencjach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Źródło: Autor:
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

0 0

Czy istnieje opozycyjny pakt senacki? Opozycja sama nie wie

0 0

Czy polskie “Złotka” zwyciężą w ME?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij