Publicystyka

Wielki sukces Kingi Dudy. Para prezydencka może być dumna ze swojej córki

Kinga Duda, córka pary prezydenckiej, odniosła wielki sukces w swojej karierze studenckiej. 24-letnia dziewczyna będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński na międzynarodowym konkursie prawniczym Vis Moot.

Córka prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy nie pojawia się zbyt często w mediach, tak jak jej rodzice. Wynika to przede wszystkim z jej zaangażowania w życie studenckie, gdzie 24-letnia dziewczyna odnosi coraz większe sukcesy. Jak poinformowało oficjalne konto Uniwersytetu Jagiellońskiego,Kinga Duda będzie reprezentowała uczelnią podczas zbliżającego się konkursu Vis Moot.

The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition jest największy konkursem dla studentów prawa na całym świecie. Jego finał odbywa się w Wiedniu, a udział w nim bierze ok.2 tys. studentów, reprezentujących blisko 300 uniwersytetów z różnych rejonów świata. Dla Kingi Dudy jest to druga okazja pod rząd, aby reprezentować krakowską uczelnię na wyżej wspomnianym konkurskie.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij