Kraj

Wzruszające wyznanie Jarosława Kaczyńskiego dotyczące jego matki. “Pozostawiła po sobie niemożliwą do zapełnienia pustkę”

Jarosław Kaczyński przy okazji szóstej rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej we wzruszającej wypowiedzi wspomina swoją matkę. “Pozostawiła po sobie niemożliwą do zapełnienia pustkę” – pisze prezes PiS w specjalnym oświadczeniu dla prasy.

Polityk opisuje szczególną więź, jaka łączyła zarówno jego, jak i Lecha Kaczyńskiego z ich matką. Prezes Prawa i Sprawiedliwości opisuje Jadwigę Kaczyńską jako “nauczycielkę”, która stanowiła dla nich swoistą “podporę” w życiu. Były premier wspomina jak jego matka wspierała go niezależnie od swojego pogarszającego się stanu zdrowia, a także po katastrofie smoleńskiej, w której zginął jej syn, Lech, wraz z małżonką oraz 94 innymi osobami na pokładzie.

Była mądrą, dobrą Kobietą, troskliwą Matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła – pisze Kaczyński

Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku w Warszawie. W przeddzień rocznicy śmierci Jarosław Kaczyński odwiedził, jak co roku, rodzinną miejscowość swojej matki w Starachowicach. Prezes PiS wziął udział  w nabożeństwie upamiętniającym Jadwigę Kaczyńską, a następnie złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zarówno jego matkę, brata oraz pozostałe ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

Źródło: Fakt Autor: JD
Fot. PAP/Piotr Polak

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij