Kraj

Symboliczne zdjęcie z przekazania władzy po śmierci prezydenta Gdańska. „Kilka tygodni temu to byłoby czymś nie do uwierzenia”

Aleksandra Dulkiewicz została – oficjalnie – osobą pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska. Pełnomocnictwo do pełnienia funkcji prezydenta do czasu wyboru nowego włodarza miasta przekazał jej Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Wojewoda zadeklarował wsparcie i przyznał, że Aleksandra Dulkiewicz będzie mogła liczyć na jego pomoc.

– W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazuję pani z dniem dzisiejszym pełnomocnictwo do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska. Przykro mi, że dzieje się to w tak smutnych okolicznościach – powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wojewoda życzył gdańskiej polityk, aby “dalej realizowała program prezydenta”.

– Bardzo dziękuję panie wojewodo za te słowa i nominację. Dziękuję, że to właśnie ja zostałam wskazana do pełnienia tej funkcji. Mam nadzieję, że ta decyzja przyczyni się do zasypywania podziałów między nami – mówiła Dulkiewicz.

Niezwykłe, wzruszające zdjęcie dokumentujące ten moment wykonał fotograf UMG, Maciej Nicgorski.

– Niezwykłe zdjęcie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazujący wiceprezydent Aleksandrze Dulkiewicz funkcję komisarza. Dla każdego, kto zna gdańskie realia jeszcze kilka tygodni temu byłoby czymś nie do uwierzenia – napisał na Twitterze Rafał Mrowicki, reporter Radia Gdańsk.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. fotograf UMG, Maciej Nicgorski.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij