Kraj

Grażyna Wolszczak wycofała pozew o smog wobec stołecznego urzędu. Prezydent Warszawy podziękował “za zaufanie”

Grażyna Wolszczak niedawno zaangażowała się w akcję #pozywamzasmog. Dziś rano poinformowała, że pozew wobec stołecznego urzędu zostanie wycofany – podkreślił we wtorek na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pod koniec ubiegłego roku aktorka Grażyna Wolszczak wraz z m.in. Jerzym Stuhrem i Zofią Czerwińską pozwali stołeczne władze oraz Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem.

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że Wolszczak wycofała się z pozwu wobec władz Warszawy. Podziękował jednocześnie za “zaufanie wobec programu walki ze smogiem”, który przedstawił wraz z dyrektorką koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyną Glusman. “Działajmy wspólnie. Wszystkie ręce na pokład!” – napisał na Twitterze.

W odpowiedzi na tweeta Trzaskowskiego wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki napisał na swoim profilu, że to “wielki dzień dla Warszawy”. “Nie ma już smogu. Programu wyborczego ze stuprocentową dopłatą do wymiany pieców też nie ma” – dodał.

 

 

Źródło: PAP Autor: Dorota Stelmaszczyk
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij