Publicystyka

Pawłowicz uderza w Leszka Millera. “Pan manipuluje i kłamie”. Padło też kilka słów o PiS-ie

Leszek Miller w telewizji Wirtualnej Polski uderzył w partię Prawa i Sprawiedliwości, twierdząc że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zasłaniają się “prounijną maską”. Do jego słów odniosła się posłanka Zjednoczonej Prawicy Krystyna Pawłowicz.

Mniej aktywna politycznie, zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, natomiast w mediach społecznościowych wcale jej nie brakuje ostatnio. Prof. Krystyna Pawłowicz słynie ze swoich kontrowersyjnych albo ostrych tweetów, które zyskują spory rozgłos na portalach typu Twitter. Tak jest i tym razem. Tym razem posłanka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się do wywiadu Leszka Millera dla WP TV, w którym były premier uderzał w jej partię. Zdaniem polityka związanego z SLD ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zaczyna udawać, iż jest prounijne, choć do niedawna większość kojarzyła tą partię jako eurosceptyczną. Jego zdaniem jest to specjalna zagrywka ze strony partii rządzącej, aby zwiększyć swoje szanse w wyborach do PE.

Krystynie Pawłowicz wywiad z byłym premierem nie przypadł do gustu. Jej zdaniem Miller “kłamie i manipuluje” poprzez przypisywania PiS-owi eurosceptycznej narracji. Zdaniem posłanki jedynie ona miała odmienne, negatywne zdanie na temat Unii Europejskiej, podczas gdy ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego prezentowało zupełnie odmienny pogląd w tej sprawie. Dodała także, że nie jest członkiem PiS i “nie ma wpływu na decyzje polityczne partii”.

Jeden z użytkowników portalu zwrócił uwagę, że posłanka przez większość jest, była i będzie kojarzona z partią Prawa i Sprawiedliwości. Pawłowicz stwierdziła jednak, że od byłego szefa rządu należy wymagać większej precyzji.

-NiGDY PIS nie stwierdził ani jednym słowem,tego co ja twierdzę o UE chorągiewce.Przeciwnie,PIS zawsze odcinał się od mojego poglądu. -napisała posłanka (pisownia oryginalna)

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij