Publicystyka

Wpadka czy celowa prowokacja? Pomaska wyśmiana przez internautów. Zobacz za co

Agnieszka Pomaska udostępniła fragment artykułu “New York Times”, w którym autorzy zajmują się problemami Andrzeja Dudy oraz rządu PiS w Europie w związku z dyskusją na temat stanu demokracji i praworządności w Polsce. Internauci jednak byli czujni i sprawdzili, kto jest autorem tekstu.

– Dzisiejszy New York Times odnotował problemy prezydenta Dudy i rządu PiS z przestrzeganiem prawa. To ma być to budowanie wizerunku Polski za granicą? – napisała na Twitterze posłanka Platformy, zamieszczając pod wpisem zdjęcie z najnowszego wydania gazety.

Jednak uwagę wielu internautów, w tym administratorów “popularnej “Żelaznej Logiki”, przykuła nie treść artykułu tylko jego autorzy. Okazuje się, że twórcami tekstu publicystycznego na temat sytuacji w Polsce są Joanna Berendt, była dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Marc Santora, z którym kobieta często pisała inne artykuły.

– Kto buduje wizerunek Polski zagranico? No właśnie, to Polacy ze środowisk Agory. Mówimy o tym od lat. Świetnie, że nareszcie i pani to dostrzegła – odpowiada prześmiewczo Żelazna Logika.

Nie jest to oczywiście pierwszy tego typu przypadek. W przeszłości niejednokrotnie na łamach zagranicznych portali i gazet (głównie amerykańskich) pojawiały się podobne artykuły, uderzające w rząd i polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ich twórcami byli najczęściej dziennikarze polskiego pochodzenia, reprezentujący redakcję Agory. I dziwić się można, że część ludzi, w tym posłowie, dają się nabrać na podobne rzeczy. A może było to działanie celowe? Jeśli tak, to prowokacja tym razem się nie udała, a czujni internauci napisali posłance co o tym sądzą.

Źródło: Twitter/ Facebook Autor: JD
Fot. PAP/Jan Dzban

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij