Kraj

Prezydent Duda surowo ocenia Donalda Tuska. “On nie reprezentuje polskich interesów”

Andrzej Duda w rozmowie z 300polityka.pl oraz WP surowo ocenił politykę Donalda Tuska wobec kraju. Polski prezydent jest zdania, że były premier nie ma szacunku do Polski oraz Polaków.

– Czuję, że Donald Tusk nie ma szacunku do własnego kraju, po prostu –ocenił polityk

Zdaniem prezydenta polityka realizowana przez Donalda Tuska zarówno jako szefa Rady Europejskiej, jak i za czasów, kiedy był premierem w rządzie Platformy oraz PS, była zła. W ocenie Andrzeja Dudy były lider PO opuścił swój kraj i udał się za staż w Brukseli. “Miałem jeszcze cień nadziei, że będzie tam realizował polskie interesy, ale to był tylko cień i ta nadzieja została zawiedziona” – mówił Duda.

Prezydent określił szefa RE jako unijnego polityka, uznając iż były premier nie reprezentuje ani Polski ani też polskich interesów. Andrzej Duda uznał to za przykrą sytuację, twierdząc, że gdyby zasiadał w organie Unii Europejskiej, starałby się ze wszystkich sił godnie reprezentować nasz kraj.

Też jestem człowiekiem, który bywał na forach UE, kiedyś reprezentowałem w ogóle polskie Ministerstwo Sprawiedliwości w Radzie UE, ale przecież byłem także posłem do PE i powiem tak: politycy z innych krajów, nawet jeżeli są w instytucjach europejskich, pamiętają doskonale o interesach swojego kraju i je realizują. Twardo i zdecydowanie. Nic nie mówią, tylko je realizują – mówił prezydent.

Źródło: niezależna.pl/ 300 polityka Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij