Kraj

Minister Brudziński o Euroweek i dorosłych mężczyznach obściskujących nastolatki: już się tym zająłem.

Można spodziewać się, że w najbliższym czasie dowiemy się, co tak naprawdę działo się na tzw. Euroweek, czyli, jak czytamy na stronach organizatora “obozach edukacyjnych pozwalających młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy”. Kilka dni temu media obiegły niepokojące zdjęcia dorosłych mężczyzn przytulających się i całujących z nastoletnimi, często małoletnimi Polkami. Początkowo nie wierzyliśmy, że w Polsce takie sytuacje mogą mieć miejsce i możemy mieć do czynienia z jakąś manipulacją, ale wygląda na to, że sprawę należy traktować całkiem poważnie.

Tak przynajmniej można wywnioskować z odpowiedzi, jakiej na Twitterze udzielił szef MSWiA Joachim Brudziński, który zapewnił, że osobiście zajął się problemem. Policja bada, co wydarzyło się na “warsztatach”.

 

Przypominamy, że sprawa Euroweek zelektryzowała polskie media. Portal wPolityce.pl pisał: W serwisie społecznościowym instagram pod tagiem #euroweek można znaleźć zdjęcia polskich dzieci z dorosłymi mężczyznami. Widać wyraźnie, że mężczyźni bez problemu pozwalają sobie na kontakt fizyczny z dziećmi. Nie wiemy niestety co na to rodzice dzieci, czy w ogóle wiedzieli jak warsztaty będą wyglądać. Ciekawe też czy według organizatorów tych warsztatów takie zachowanie dorosłych mężczyzn w stosunku do dojrzewających dopiero dziewczynek jest w porządku?

Część najbardziej kontrowersyjnych zdjęć została usunięta z internetu. Czy to oznacza, że sami organizatorzy uznali, że coś jednak jest nie tak?

Dodajmy, że organizatorem warsztatów są fundacja Euroweek i Stowarzyszenia Euroweek Szkoła Liderów – prezes obu organizacji Adam Marian Jaśnikowski przed laty aktywnie angażował się w politykę. Zasiadał w Radzie Powiatu Kłodzkiego z ramienia Unii Wolności, a później kandydował na burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej, przegrywając w drugiej turze z Renatą Surmą.

 

Źródło: stefczyk.info Autor: fp
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij