Kraj

Nowoczesna już wie skąd wzięły się jej problemy finansowe. Sekretarz partii wskazał źródło kłopotów

Adam Szłapka był gościem Radia Zet, gdzie rozmawiał na temat problemów finansowych partii, które doprowadziły do utraty subwencji. Polityk odniósł się także do spekulacji na temat ewentualnego odejścia Kamili Gasiuk-Pihowicz z ugrupowania.

Posła Nowoczesnej pytano o przyczynę długu, jaki ciąży nad jego partią. Zadłużenie doprowadziło m.in. do utraty przez Nowoczesną subwencji. Zdaniem sekretarza ugrupowania winę za to ponosi w pierwszej kolejności… prawo.

– Winne jest nieprzystające do polskiej rzeczywistości prawo i ostatecznie osoba, która popełniła błąd, czyli ówczesny skarbnik – tłumaczył polityk.

W kolejnej części wywiadu mężczyzna odniósł się do spekulacji na temat odejścia Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

Wszystko zaczęło się od niedawnego występu szefowej klubu partii u Tomasza Lisa, gdzie zaprezentowała pogląd połączenia swojego ugrupowania z Platformą Obywatelską. Jej słowa zostały później skrytykowane przez szefową Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer, która upomniała Gasiuk-Pihowicz aby reprezentowała poglądy partii. Część mediów uznała, że kobieta może podzielić los Piotra Misiło i opuścić opozycyjne ugrupowanie.

– Mam nadzieję, że nie odejdzie. Moim zdaniem nie odejdzie i będzie dalej budować Koalicję Obywatelską – uznał Szłapka, który przyznał, iż odejście Gasiuk-Pihowicz byłoby dla niego szokiem.

Źródło: Radio Zet/ TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij