Sport

Ogromny sukces pięknych Polek na mistrzostwach świata w Ekwadorze. Zgodnie podkreślają dumę ze swojego pochodzenia

Aż 5 medali, w tym 2 złote i 3 srebrne przywiozły reprezentantki Polski z mistrzostw świata IFBB Bikini Fitness w Ekwadorze. Reprezentujące Polskę sportsmenki są piękne, niezwykle utalentowane i zgodnie podkreślają, że odczuwają dumę ze swojego pochodzenia.

Bikini fitness to jeden z tych sportów, w których najważniejsza jest sylwetka. Jednak inaczej niż w kulturystyce, nie chodzi tu o pokazanie ekstremalnie i często karykaturalnie umięśnionych ciał, ale o subtelność i idealne proporcje masy mięśniowej. Zawody polegają na pozowaniu pojedynczo lub w parach, a uczestniczki są ubrane w dwuczęściowe stroje kąpielowe, mają też specjalne szpilki, które dodatkowo podkreślają kształty pośladków i łydek.

Na mistrzostwach świata, które odbyły się w ekwadorskim Quito, Polki zaprezentowały się fenomenalnie. Natalia Czajkowska, choć ma zaledwie 19-lat, zdobyła złoty medal w kategorii Open i w jednej z kategorii juniorskich (16-19 lat). Złoto z Ekwadoru przywiozła również Patrycja Słaby, która została mistrzynią świata juniorów (w w kategorii 20-21 lat). Srebrne medale w swoich kategoriach zdobyły także Natalia Damek (20-23 lata), Natalia Czajkowska (ogólna kategoria juniorska) i Nikoletta Sularz (welness fitness 19-23 lata).

Reprezentujące Polskę kobiety nie ukrywały radości. Na profilach społecznościowych na Instagramie i Facebooku dzieliły się swoimi emocjami z fanami i podkreślały, że są dumne z pochodzenia i wzruszają się słysząc dźwięki polskiego hymnu.

– Jestem dumna, ze jestem Polką. Jestem dumna, ze mogę reprezentować nasz kraj i nosić orzełka na piersi. Mam łzy w oczach za każdym razem, gdy leci nasz hymn pisała Natalia Damek jeszcze przed wylotem do Ekwadoru. Po zawodach pozowała z biało-czerwoną flagą i pisała: – To nie sen, to bajka.

W podobnym tonie wypowiadała się 19-letnia Natalia Czajkowska, która na swoim profilu na Instagramie pisała: – Usłyszeć hymn Polski mając na szyi złoty krążek to uczucie nie do opisania.

Jestem dumna, ze jestem Polką 🇵🇱 Jestem dumna, ze mogę reprezentować nasz kraj i nosić orzełka na piersi. 🙏Mam łzy w…

Opublikowany przez Natala Damek IFBB Bikini Fitness Niedziela, 11 listopada 2018

Nowy tydzień to zawsze dla mnie nowa energia ✨zrobię wszystko by był jeszcze lepszy niż poprzedni ♥️

Opublikowany przez Natala Damek IFBB Bikini Fitness Poniedziałek, 5 listopada 2018

 

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. fb/twitter/instagram

Polecane artykuły

0 0

Orban: możemy pomóc w odsyłaniu migrantów

0 0

Pogrom w Łodzi. Arka pokonała ŁKS 4:1

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij