Świat

Hit! Reporterzy w USA pytają Lecha Wałęsę o czym rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda przybył do Waszyngtonu, gdzie weźmie udział w  uroczystości pogrzebowej b. prezydenta USA George’a H.W. Busha. Na pokładzie samolotu, którym leciał prezydent, obecny był też Lech Wałęsa.

Na lotnisku w Waszyngtonie obu polityków pytano o przebieg lotu i o tematy rozmów między politykami.

Podczas lotu rozmawialiśmy z b. prezydentem Lechem Wałęsą zdawkowo; każdy miał swoje zajęcia, a zdecydowana większość lotu została przez wszystkich przespana – mówił Andrzej Duda.

Znacznie więcej szczegółów zdradził były prezydent Lech Wałęsa. Film z jego wypowiedziami umieścił na Twitterze Paweł Żuchowski, korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych.

–  Prezydent Bush walczył o wolność, o uczciwość i w związku z tym, kiedy go żegnam, chcę powiedzieć, że ta walka toczy się dalej – odpowiadał Lech Wałęsa pytany o to, czy zakładając golf z napisem „Konstytucja” chciałby coś przekazać światu.

Chcę przekazać, że w Polsce zlekceważyliśmy demokrację, pozwoliliśmy populistom, demagogom zwyciężyć. I dziś mamy kłopot – mówił były prezydent.

–  Ponieważ założyłem, że nasze rozmowy niczego nie dadzą, założyłem, żeby nasza koszulka mówiła – odpowiedział pytany o treść rozmów z prezydentem Dudą.

Opublikowany przez Lech Wałęsa Środa, 5 grudnia 2018

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. Facebook byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij