Kraj

Wałęsa zwrócił się do Andrzeja Dudy o pomoc. Prezydent wyraził zgodę

Lech Wałęsa zwrócił się do Andrzeja Dudy o pomoc w zorganizowaniu jego przelotu do USA. Były prezydent zamierza wziąć udział w pogrzebie zmarłego kilka dni temu Georga H. W. Busha. 

Wiadomość o śmierci 41. prezydenta USA została przyjęta z dużym smutkiem przez wielu polityków zarówno w Ameryce, jak i w Europie, także i w Polsce. Wielu z nich podkreślało, iż Bush odegrał istotną rolę w zakończeniu Zimnej Wojny oraz upadku ZSRR, mówiło się o nim jako o “przyjacielu Polski i Polaków”, a swoje kondolencje składali zarówno politycy partii rządzącej, jak i opozycji.

Pogrzeb byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych został zaplanowany na środę 5 grudnia, a na ceremonię zaproszono zarówno obecnych przywódców sojuszniczych państw USA, jak i tych, którzy swoje urzędy sprawowali za czasów kadencji Busha. Wśród nich znalazł się Lech Wałęsa, który wyraził chęć wzięcia udziału w uroczystości. W tym celu zwrócił się do Andrzeja Dudy o pomoc w organizacji lotu do USA. Polski prezydent wyraził swoją zgodę, ustalając niezbędne szczegóły odbycia całej podróży zza ocean.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij